Často dostávám i otázky k focení a tak jsem se rozhodla nachystat článek formou otázek (těch nejčastějších) a odpovědí 🙂

Možná právě přemýšlíte o tom, že právě nastal vhodný okamžik na to, abyste se objednali na focení. Sama fotím pouze exteriérech, nemám totiž ateliér a ani ho neplánuji. Ptáte se proč? Na to mám celkem snadnou odpověď – protože ateliérových fotografů je poměrně hodně (sama nemám problém vám někoho z nich doporučit, stačí se zeptat 🙂 ). A z vlastní zkušenosti vím, že v přírodě, v kavárně, u vás doma nebo kdekoliv jinde mohou také vzniknout krásné fotky právě proto, že budeme společně tvořit památku do vašeho rodinného alba tvořit tam, kde se cítíte skvěle 🙂

A teď se pojďme vrhnout na nejčastější otázky k focení 🙂

1. Kde focení probíhá?

Fotím v Příbrami nebo v Praze. V ostatních městech dle dohody a mých časových možností.

 2. Co vás čeká a jaké to bude?

Mohu Vám nabídnout možnost vše před focením probrat. Vyjasníme si přesně to, jak se můžete na focení nachystat, co od fotek vlastně očekáváte, jaké oblečení si máte nachystat…V případě zájmu mohu před focením pomoci s vhodnou kadeřnicí a vizážistkou. A společně probereme i průběh celého focení.

3. Co když se stydíte?

Myslím, že se nemusíte ničeho bát ani se stydět. Tím, že fotím převážně tam, kde se klienti cítí dobře a fotím již v průběhu našeho povídání, pak jsou fotky přirozené a nijak umělé.

4. Jste při těle a máte pocit, že nejste příliš fotogeničtí. Co s tím?

Skutečně nezáleží na vašem věku ani na tom, jak vypadáte. Každý jsme něčím krásní a nevidím důvod, proč byste se nemohli nechat vyfotit. Všechna ta omezení jsou pouze v naší hlavě. Nenechme si diktovat z různých módních přehlídek a časopisů, jak má vypadat krásná žena nebo muž. Důležité je cítit se dobře ve svém vlastním těle a je potřeba mu být vděční za to, co pro nás naše tělo. A nezapomínejme se mít rádi s tím, co k nám skutečně patří.

5. Co když máte pocit, že neumíte před objektivem stát?

Není třeba umět pózovat. Snažím se fotit v uvolněné atmosféře a fotím během našeho povídání.

6. Co na sebe?

Není třeba nic speciálního, stačí to, v čem se cítíte skutečně dobře. Vybírejte přesně to oblečení, které nemá na sobě velké nápisy či vzory.

7. Kdo fotografie uvidí?

Jen ten, komu je dovolíte vidět. A pokud mi nedáte sami souhlas, pak je ani já nebudu nikde zveřejňovat. Fotografie budou vaše.

8. Jak dlouho focení probíhá a jakým způsobem?

Focení trvá 30 – 60 minut a po nafocení vám odešlu náhledy fotografií k odsouhlasení a poté vám fotografie upravím a zašlu v plném rozlišení.

Nové fotky mohou být prvním krokem k tomu, že začnete dělat první kroky k tomu, že budete mí rádi sami sebe. Mohou to být první kroky k velkým změnám ve vašem životě.

9. Jak dlouhá je objednací doba?

Snažím se najít vždy co nejdřív možný termín. V době před Vánoci jsou však čekací doby delší a proto je dobré se objednávat s předstihem.

10. Jak se mohu objednat?

Stačí napsat e-mail na asma@by-asma.cz nebo mne můžete kontaktovat na facebookových stránkách, kde mne najdete na stránkách By Asma.

11. Co když budu potřebovat objednaný termín přeobjednat? 

Pokud se přeobjednáte 24hodin před smluveným termínem, je to bez poplatku. Pokud se však budete chtít přeobjednat na jiný termín méně než 24hodin před focením, je storno poplatek 50% částky z domluveného balíčku.

12. Jaký je ceník?

Balíček S

10 ks fotek – 990,-

Další upravené fotografie – 50,- / ks (max. 3 fotografie)

Balíček M

15 ks fotek  1500,-

Další upravené fotografie – 50,- / ks (max. 3 fotografie)

Balíček L

20 ks fotek    2000,-

Další upravené fotografie – 50,- / ks (max. 3 fotografie)

Balíček XL (svatební) 3000,- – 8000,-

Přemýšlíte-li tedy o focení, přestaňte váhat 🙂 ten správný okamžik je právě teď 🙂

Těším se na focení s vámi 🙂