Ve svém okolí mám stále mnoho lidí, kteří si stěžují, že jim stále něco chybí, že nejsou spokojeni sami se sebou a se svým životem. Spoustu těchto lidí stále čeká, že ta změna v jejich životě nastane sama a vše odkládají až na někdy. Přitom stačí jednoduše vzít život do svých rukou. 

Z vlastní zkušenosti vím, že k tomu stačí odhodit i všechny naše strachy a začít náš život zaplňovat veselými barvami. Ve chvíli, kdy náš život začne hrát veselými barvami, poodstupme od toho obrazu a podívejme se, co na něm je. Co všechny ty barvy na obraze našeho života vypovídají o nás samotných? Ten konkrétní obraz vypráví přesně to, co se odehrává v nás samotných. 

Každý z nás je malířem svého života a každý z nás může žít přesně takový života, jaký chce. Při každodenní tvorbě našeho obrazu tak vytváříme přesně to, co se v následujícím období bude v našem životě odehrávat. Stačí jen sebrat odvahu k sestupu do vlastního nitra. Jen tak opravdu poznáme sami sebe a dozvíme se tak o sobě samých mnoho věcí. 

Nebojme se zůstat chvíli sami se sebou v tichu. Přesně v daný moment, kdy jsme sami, nikdo nás neruší, na povrch nám začnou vyplouvat odpovědi na všechny naše otázky.