S osobním rozvojem to je podobné jako se stavbou nového domu. Pokud chceme začít stavět do výška a s odstupem vidět výsledky své práce, je potřeba připravit si prostor a začít stavět základy. Dům můžeme postavit na nerovném a neuklizeném povrchu, ale dříve nebo později by se nám mohl sesypat k zemi a my bychom na tom byly úplně stejně jako na samém počátku.

Stejné je to s osobním rozvojem a prací na sobě. Ve chvíli, kdy ve svém životě od základu uklidíme vše, co uklidit se dá, vytvoříme si tak lepší základy pro osobní rozvoj.

Každý z nás má něco, do čeho se nám nechce a odkládáme to i přes to, že se nejedná o nic náročného a nezabralo by nám to mnoho času. Ty rozdělané úkoly, jsou téměř hotové, ale k dokončení chybí ještě kousek a k jejich dokončení by možná stačila jen hodina nebo dvě.

Každý z těchto nedokončených úkolů nám ubírá energii a velký kus pozornosti. Dokud to všechno neuklidíme, budeme mít pocit, že toho máme hodně a naše mysl tak bude roztěkaná. A to všechno nám bude bránit v rozletu.

Podívejme se na vše, co kolem sebe nemáme uklizeno a začněme si chystat půdu a první základy pro tvoření takového života, jaký se nám bude líbit.