Milý příteli,

máme tady konec roku 2018, víš, kdo jsi? A kde se právě teď nacházíš? Co se ti za tento rok povedlo? A co bys rád v tom roce následujícím mohl vylepši?

Co s tím koncem jednoho roku a začátkem roku nového zkusit uklidit ve svém životě? S osobním rozvojem je to stejné jako se stavbou nového domu. Abychom se mohli podívat na výsledky naší práce, je nutné si nejprve nachystat terén, který zbavíme starého i nepotřebného a pak je potřeba postavit základy. Ano, nový dům i náš život můžeme postavit na nerovném povrchu, ale dřív nebo později se vše rozpadne a budeme na samém počátku.

 Abys mohl ve svém životě začít stavět na pevných základech, je třeba uklidit vše, co se uklidit dá. Vytvoříš si tak základy pro svůj vlastní život. Vytvoříš si tak lepší základy pro tvůj osobní růst.

 Milý příteli, možná i ty máš hodně věcí, které odkládáš i přesto, že nejsou nějak náročné. Každá z takových nedokončených maličkostí ubírá část tvé pozornosti a energie. Pokud těch nedokončených okolností máš hodně, pak je tvá mysl zaměstnána neustálým myšlením na ně a může to tak vytvářet dojem, kolik toho máš a že vlastně nic nestíháš, nejen v práci, ale i doma.

 A proto, než se pustíš do budování jednotlivých oblastí života, je důležité si v životě uklidit.

Podívej se tedy na to, co máš kolem sebe nedokončené a soustřeď se na to, aby sis nachystal správnou půdu pro budování nového života. Přesně takového života, jaký se ti bude líbit. A aby tvůj život byl takovým příběhem, který stojí za to vyprávět.